Gdy zapytamy kogokolwiek o technologiczne rozwiązania przyszłości, większość z ankietowanych odpowie zapewne, że jest nim komunikacja. Komunikacja rozumiana, jako umożliwienie ludziom swobodnego łączenia się z drugą osobą dzięki wykorzystaniu telefonii. Ostatnie lata pokazały jak wielkie zmiany zaszły w tej tematyce.

Jak bardzo świat rozpędził się w poszukiwaniu najnowocześniejszych, czasem przecież bardzo innowacyjnych rozwiązań, właśnie w tej dziedzinie. Rozpoczęło się wszystko od 1876 roku, gdy Alexander Graham Bell opatentował telefon. Od tego momentu stawał się on coraz bardziej popularnym przyrządem umożliwiającym komunikację międzyludzką.

1956 rok to czas, gdy firma Ericsson wyprodukowała pierwszy telefon komórkowy. Jednakże dopiero lata siedemdziesiąte to okres gdzie technologia telefonii komórkowej zaczęła się powoli rozwijać. Motorola zmieniła wielkość telefonu komórkowego do rozmiaru cegły, co było najwyższym osiągnięciem technologicznym tamtych czasów i w ten sposób zapoczątkowała rozprzestrzeniania się telefonii bezprzewodowej po całym świecie.

By Szymon