Gian Lucamotta

Włoskie wsparcie

Czy drony zastąpią człowieka?

Powoli przyzwyczajamy się do tego, że drony towarzyszą nam na różnych imprezach, rejestrując wszystko z wysokości lotu ptaka. Przyzwyczajamy się też, że stają się jednym z głównych prezentów komunijnych, a dla dzieci zabawa nimi jest niesamowitą przygodą. Fakt jednak jest taki, że z roku na rok posiadają one coraz więcej funkcji i można się zastanawiać, czy czasami nie przyjdzie taki dzień, w którym drony zastąpią człowieka.

Pojawiają się pierwsze próby

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pojawiają się pierwsze próby, mające za zadanie sprawić, aby drony mogły być wykorzystywane do czegoś innego, niż tyko robienie zdjęć i filmów z dużej wysokości.

To oznacza, że podjęto już starania, aby za ich pomocą można było przenosić paczki. To oznaczałoby, że cała procedura ich przenoszenia od sprzedawcy do klienta, zabierałaby znacznie mniej czasu i mogłaby się okazać, znacznie tańsza, niż korzystanie z usług tradycyjnego listonosza. Oczywiście to na razie są próby, potrzeba jeszcze trochę czasu, aby tego typu działania przyniosły wymierne skutki. Prawda jednak jest taka, że może się okazać, iż z biegiem czasu, w niektórych dziedzinach drony zastąpią człowieka, ponieważ będą działały szybciej, lepiej, dokładniej.

To oznacza też, że niektóre profesje za jakiś czas mogą zniknąć z listy wykonywanych zawodów, jednak zanim do tego dojdzie, minie jeszcze sporo czasu.

Nie wszędzie będzie to możliwe

Jednak warto podkreślić, że nie wszędzie drony będą w stanie zastąpić ludzi. Co więcej, trzeba sobie też zdawać sprawę, że dron choć sprawia wrażenie fajnej zabawki, może też być przyczyną poważnych problemów. Chociażby wtedy, gdy naruszy przestrzeń powietrzną i stworzy zagrożenie dla samolotów.

Wówczas możemy liczyć na wysokie kary, a niebezpieczeństwo spotkania się takiego drona z samolotem, może mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego też, niemożliwe jest, aby drony we wszystkim zastąpiły człowieka, ponieważ byłoby to bardzo niebezpieczne. Poza tym, dron może robić dobrej jakości zdjęcia, jednak to człowiek decyduje, co jest warte uwiecznienia, co warto nagrać, czemu warto zrobić zdjęcia, co będzie wyglądało lepiej na przybliżeniu, a co z większej odległości. To oznacza, że choć drony potrafią naprawdę wiele i mogą być wykorzystywane nawet do poszukiwania zaginionych ludzi, to jednak cały czas potrzebują człowieka, który będzie nimi kierował.

Ważny będzie kierunek ich rozwoju

Trzeba sobie zdawać sprawę z jeszcze jednej kwestii. Trwają prace nad możliwością przenoszenia paczek przez drony. Jednak prawda jest taka, że za jakiś czas może się okazać, iż możliwe jest podpięcie do nich broni, albo granatów. Warto się zastanowić, do czego mogłoby prowadzić takie ich zastosowanie, jakie niebezpieczeństwa by ze sobą niosło.

www.cmp-muzeum.com

Dlatego też, warto pamiętać, że choć dron może się okazać, świetną zabawką, albo idealnym sprzętem do robienia wysokiej jakości zdjęć, to przy nieodpowiednim zastosowaniu, może się także okazać niebezpieczną bronią. Drony w wielu różnych dziedzinach mogą nam ułatwić życie, albo też po prostu, pozwolić na więcej. Jednak pamiętajmy, że to wszystko może iść też w innym kierunku, a wówczas mogą się stać niebezpieczną bronią. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy uważnie obserwowali kierunek ich rozwoju.

Zestawy kina domowego oraz profesjonalne kino domowe Mission i Bowers Wilkins rolki prowadzące do bram przesuwnych