Przyzwyczailiśmy się do tego, że gdziekolwiek jesteśmy mamy dostęp do internetu, a to oznacza, że mamy również dostęp do różnego rodzaju informacji. Chcemy żeby ten przesył danych był jak najlepszy, żeby odbywał się bez żadnych zakłóceń, a co się z tym wiąże, chcemy mieć pewność, że będziemy mieli nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z internetu mobilnego.

Nic więc dziwnego, że cały czas trwają prace, które mają sprawić, że korzystanie z takich rozwiązań będzie przyjemniejsze i co więcej przyciągnie znacznie więcej klientów do poszczególnych operatorów komórkowych.

Trwają prace

Jeżeli chodzi o dostęp do internetu i jego działanie, to ludzie są coraz bardziej wybredni.

To też oznacza, że mają oni coraz więcej wymagań i dobrze wiedzą, jak chcą, aby działał ich internet, z którego korzystają na swoim telefonie komórkowym. A operatorzy sieci komórkowych robią wszystko co w ich mocy, aby klienci otrzymali to, na czym najbardziej im zależy.

Dlatego też, od jakiegoś czasu trwają prace nad 5g, a więc siecią, która sprawi, że połączenia będą jeszcze lepsze, przesył danych będzie szybszy, a jednocześnie też zakłócenia będą się pojawiały sporadycznie i będą one tak niewielkie, że praktycznie w ogóle nie będą odczuwane. Ale czy to faktycznie jest potrzebne, skoro już teraz jest nieźle?

Rozwój nowych technologii

Specjaliści jednak wierzą, że 5g pozwoli na rozwój nowych technologii, o których na razie możemy tylko pomarzyć.

Chodzi tutaj o różne programy, które mają przesyłać odpowiednie dane do naszego samochodu, abyśmy wiedzieli, gdzie są korki, gdzie był wypadek, a może i w przyszłości będziemy mogli się wymieniać danymi z pieszymi, aby i tutaj zmniejszyć liczbę wypadków. Poza tym, warto powiedzieć, że 5g może ułatwić nam monitorowanie działania naszego organizmu i jeśli zajdzie taka potrzeba, może się okazać, że zostaniemy wysłani do lekarza.

W przypadku osób starszych takie rozwiązanie jak 5g pozwoli na lepsze rozmieszczenie kamer i nadzorowanie tego, co dzieje się w ich domu, co będzie szczególnie ważne, w przypadku tych osób, które będą mieszkały same. Wówczas w razie potrzeby, będzie można im szybko udzielić pomocy.

Warto zobaczyć z jakich rozwiązań można korzystać i jak wiele może nam zaproponować sieć 5g. Nawet jeśli sama w sobie niewiele będzie się różniła od poprzedniej generacji, to jednak może się okazać, że stanie się motorem napędowym, do nowych rozwiązań i powstawania jeszcze lepszych technologii.

By Szymon