Kupując akcesoria, które mają nam pomóc podczas porodu czy krótko po nim, powinnyśmy sprawdzać ich jakość. Im będzie ona wyższa, tym z pewnością łatwiej będzie nam się korzystało z takich akcesoriów, a co więcej, tym dłużej będziemy mogły z nich korzystać. Poza tym, korzystanie z nich ma być dla nas wygodne i możliwie bezproblemowe, dlatego też powinnyśmy porównywać różne oferty. Jednym z produktów, które powinnyśmy kupić jeszcze przed porodem, będzie laktator.

Dzięki niemu będziemy mogły odciągnąć nadmiar pokarmu, ale też jeśli go nie będzie, będziemy mogły pobudzić nasze gruczoły do większej pracy. Na co więc zwrócić uwagę, kiedy będziemy kupowały laktator?

Różne modele

Przede wszystkim warto wiedzieć, że laktatory oferowane są nam w różnych modelach, a to oznacza, że powinnyśmy dokładnie się im przyjrzeć, żeby wybrać taki, który idealnie będzie odpowiadał na nasze potrzeby. Z jednej strony możemy wybrać laktator ręczny, a więc w ruch będzie go wprawiała siła naszych dłoni. Z drugiej możemy zainwestować w laktator elektryczny, dzięki czemu będziemy miały ręce wolne, a cała praca laktatora będzie się odbywała bez naszego udziału.

Poza tym warto sprawdzić czy wybrany przez nas laktator ma jedną butelkę czy więcej. Jeśli więcej, to wówczas odciągnięte mleko będziemy mogli w niej zostawić, a jednocześnie w razie konieczności będziemy mogły odciągnąć pokarm do drugiej buteleczki.

O tym także pomyślmy

Dodatkowo wybierając laktator powinnyśmy zwrócić uwagę na to, czy będziemy mogły go łatwo i szybko umyć. Im więcej będzie miał różnych zakamarków, tym trudniej może nam być go utrzymać w czystości.

Poza tym warto również sprawdzić czy wybrałyśmy model, który może być myty tylko ręcznie, czy może taki, który spokojnie możemy włożyć do zmywarki. W tym drugim przypadku z pewnością nie tylko łatwiej będzie nam go utrzymać w czystości, ale również nie będziemy musiały poświęcać na to zbyt wiele czasu. Warto również zwrócić uwagę na wielkość takiego laktatora. Im będzie mniejszy, zwłaszcza po rozłożeniu, tym łatwiej będzie nam go ze sobą zabrać, jeśli będziemy musiały wyjść z domu i wiemy, że będziemy musiały poza domem odciągnąć pokarm.

Warto zobaczyć jakie laktatory są nam proponowane, dokładnie im się przyjrzeć i wówczas zdecydować, który z nich najlepiej będzie odpowiadał na nasze oczekiwania. Może się wówczas okazać, że znalezienie tego odpowiedniego pójdzie nam łatwiej niż podejrzewałyśmy.

By Szymon