Amerykanie mają wszystko najlepsze i największe – tak przynajmniej zaznaczają. Prawdą jest, że wiele wynalazków pochodzi właśnie ze Stanów, podobnie niestandardowe podejście do wielu tematów. Amerykanie mają ciekawe podejście do przemysłu gastronomicznego zastosowanego w wojsku. O czym mowa? Amerykanie tak pakują jedzenie, które później zabierają w dalekie trasy żołnierze, aby jak najdłużej zachowało świeżość. Kluczem jest tutaj idealna szczelność – do jedzenie nie może dostać się ani woda, ani powietrze.

Tym sposobem unika się pojawiania na żywności pleśni. Do wypieku pieczywa używa się też specjalnych składników. Wilgoć, jaka pojawia się wewnątrz opakowania jest pochłania jest wmontowany specjalny woreczek z żelazem. To cały skomplikowany proces – żelazo chłonie wilgoć i rdzewieje, czemu towarzyszy pobieranie tlenu z otoczenia. Hitem jest nowoczesna kanapka.

www.karwacki.org

Na czym polega jej wyjątkowość? Amerykańskie pieczywo z dodatkami jest w stanie zachować świeżość przez blisko 2 lata! Czy to przyszłość jedzenia na misje? Czas pokaże.

deski do krojenia Exeller

By Szymon