Hosting współdzielony, jak sama nazwa wskazuje jest związany z dzieleniem dysku danego serwera pomiędzy kilku jego użytkowników, którzy dzięki jego działaniu mogą zamieszczać w Internecie różnego typu materiały np. pod postacią witryn www. To bardzo popularny typ hostingu, który od lat cieszy się sporym zainteresowaniem. Dysk serwera podzielony jest pomiędzy paru użytkowników, będących klientami danej firmy hostingowej.  Ma to sporo zalet, ale pojawiają się tutaj też wady. Warto się im przyjrzeć zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja o wykupieniu miejsca na konkretnym serwerze, w ramach oferty hostingowej.

Blaski i cienie – hosting pod lupą

Na początku warto skupić się na zdecydowanych zaletach hostingu współdzielonego. To dzięki nim zyskał on sporą popularność wśród aktywnych użytkowników sieci. Nie bez powodu! Okazuje się, że omawiany typ hostingu nie jest drogi, ponieważ wynosi do stu złotych w skali całego roku. Skoro można zapłacić mniej to może warto spróbować? Z reguły nie lubimy ponosić zbyt dużych kosztów finansowych, ale musimy mieć na względzie to, że za nimi pociąga się jakość usługi! Plus to też niezbyt skomplikowany panel obsługi konta hostingowego, co jest sporym ułatwieniem dla osób nie znających się na trudnych mechanizmach paneli administracyjnych.

www.montana.com.pl

W dodatku w hostingu współdzielonym można też bez większego problemu kontaktować się w razie kłopotów z serwisem danej firmy, od jakiej wykupiliśmy miejsce na serwerze. Wśród zdecydowanych mankamentów w ramach hostingu współdzielonego wskazuje się głównie brak podania całkowitych parametrów odnoszących się do ilości miejsca na serwerze wykorzystywanego nie tylko przez nas, ale także inne podmioty z jakimi je dzielimy. Wiąże się to z tym, że współdzielenie może doprowadzać do spadku wydajność serwera. Skoro korzysta z niego kilku użytkowników, może zacząć on szwankować, co z pewnością przełoży się niekorzystnie na działanie witryny www. W dodatku, jeżeli któryś z dzielących serwer klientów zacznie rozsyłać spam z przypisanej mu części serwera, blokowany jest cały serwer. Oznacza to, iż wszyscy współdzielący hosting nie mogą podjąć żadnych działań i są karani za błędy pojedynczej osoby, a nie swoje własne. Problemy rodzą też dodatkowe programy. Jeżeli nie ma ich na serwerze, nie ma co liczyć na to, że zostaną na niego wprowadzone. Znając blaski i cienie hostingu współdzielonego, możesz podjąć decyzje czy będzie on odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. Musisz zwrócić szczególną uwagę jakich aktywności podejmujesz się w sieci, jak intensywnie komunikujesz się z swoimi fanami lub konsumentami, a w szczególności zwróć uwagę na to czy dany serwer jest zaopatrzony we wszystkie niezbędne dla Twojej witryny programy.

www.ytongsilka.pl

By Szymon