Ludzie często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie dla dobrej kondycji fizycznej i w ogóle dobrej formy, ma samopoczucie psychiczne, stan ducha. W związku z tą tematyką, warto wyjaśnić czym jest praktykowanie treningu mindfulness. Otóż, w dużym uproszczeniu jest to pewien szczególny i wyjątkowy rodzaj uwagi, trwania „tu i teraz”, stan w którym człowiek nie osądza ani siebie, ani też innych ludzi.

Jest za to świadomy tego, co dzieje się zarówno na zewnątrz (dźwięki, zapachy, stany), jak i w nim samym (myśli i uczucia). Jego uwaga jest całkowicie skierowana na bieżącą chwilę, w której doświadcza on świata takim, jakim ten faktycznie jest – bez sprzeciwów, za to ze spokojem i akceptacją. Mindfulness, to szczególny rodzaj medytacji.

Ludzie zwykli mawiać, że jest to nauka myślenia o niczym, po prostu bycia. Ta pozornie prosta czynność, w rzeczywistości okazuje się jednak być wcale niełatwym wyzwaniem. Cała ta technika wywodzi się ogólnie z tradycji buddyjskiej i ma na celu przede wszystkim akceptację myśli i uczuć, które pojawiają się w człowieku.

Jak się bowiem okazuje, osiągnięcie tego typu stanu to ogromna ulga, zarówno dla duszy i ciała, coś niezwykle wyzwalającego i usuwającego napięcie. Niewątpliwie, coś takiego musi sprzyjać prowadzeniu zdrowego trybu życia.

https://eretina.pl/retinopatia-cukrzycowa/ automapa.omijanie-korkow.com.pl

By Szymon