Kto jest najlepszym graczem? Z pewnością ten kto zdobywa najwięcej punktów lub w inny sposób potrafi przyczynić się zwycięstwa – np. skutecznymi asystami albo efektywną obroną.

Poza umiejętnościami sportowymi, zarówno kibice jak i działacze w różnych obszarach światowego sportu doceniają również ludzkie odruchy. Najlepszym tego dowodem są nagrody fair-play.

Istnienie tego typu nagród jest bardzo ważne. Pozwalają one na podkreślenie i pozytywne wyróżnienie gracza, który zachował się szczególnie etycznie w trudnej sytuacji.

Czasem oznacza to nawet zrezygnowanie z możliwości zdobycia ważnego punktu. Jedną z takich nagród przyznaje FIFA, a więc międzynarodowa organizacja futbolowa.

Kiedy piłkarz może otrzymać to wyróżnienie? Na przykład wtedy, gdy kontuzjowany zawodnik drużyny przeciwnej leży na murawie, a nasza drużyna weszła w posiadanie piłki. Celowe zrezygnowanie z rzutu rożnego czy kopnięcie piłki na aut jest uznawane właśnie za zachowanie fair-play.

W takich sytuacjach zdarza się, że drużyna przeciwna następnie znów oddaje piłkę przeciwnikom, by nie zyskiwać na całym zajściu.

https://www.bron.pl/survival/noze-scyzoryki-maczety/multitool-narzedzia-wielofunkcyjne

By Szymon