W drugiej połowie XIX stulecia we Francji odkryto, że mieszanka żelaza i chromu daje ciekawy efekt i w ten sposób wynaleziono stal nierdzewną. Obecnie, żeby móc określić dany materiał tym mianem, musi on posiadać przynajmniej 11% chromu. Dzięki temu stal jest odporna na korozję i wysokie temperatury, można ją stosować w agresywnym środowisku. Ten dodatek daje również lśniący połysk, co przy niektórych zastosowaniach ma dość istotne znaczenie.

Zapmaster

Stal nierdzewna na samym początku wykorzystywana była wyłącznie do produkcji sztućców. W miarę upływu czasu liczba zastosowań tego materiału rosła, a obecnie trudno jest zliczyć dziedziny, w których się z niej korzysta. W latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku część architektów zaczęła ją stosować również w budownictwie. Do Polski moda na korzystanie ze stali nierdzewnej w tej konkretnej branży przyszła nieco później, ale obecnie na ulicach naszych miast spotkać można już całkiem sporo budynków, w których zastosowano ten właśnie wariant.

W naszej ofercie znajdziesz chorągwie kościelne ręcznie zdobione http://www.viavac.com/pl/produkty/szklo/125-podnosniki-prozniowe-szklo.html

By Szymon