Będąc w okolicy Nowej rudy koniecznie trzeba się zatrzymać w zabytkowej już kopalni, która zamiast zostać zapomniana ciągle pozostaje żywa. To doskonałe miejsce na odkrycie prawdziwego życia górnika, jego warunków pracy i tego całego otoczenia. Na samym wstępnie zwiedzania otwiera się przed turystami zalążek górniczego dorobku w zorganizowanym w naziemnej części muzeum. Wszelkiego rodzaju maszyny, piece, szybownie, a także wiele ekspozycji, wszystko to jest oryginalne i jak najbardziej prawdziwe.

www.autoamatorfrance.pl

Niemniej jednak nie eksponaty odgrywają tutaj najważniejszą rolę, ale to podziemie. Niewątpliwie nowo rudzka kopalnia oddaje to, czym charakteryzować się powinna. Nie brakuje tutaj czarnego pyłu, który z pewnością wybrudzi niejednego zwiedzającego, tym bardziej, że tutaj można wszystkiego dotknąć, a nawet podnieść, pozamykać, przesuwać, bez ograniczeń. Warto jednak zwrócić uwagę na pierwszą w Polsce atrakcje podziemnych korytarzy, jaką jest nadal czynna kolejka górnicza.

skup złomu Gliwice http://www.wostal.biz/skup-zlomu-gliwice.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu automatyka do bram

By Szymon