Gian Lucamotta

Włoskie wsparcie

Podziemna Trasa Turystyczna w Nowej Rudzie

Będąc w okolicy Nowej rudy koniecznie trzeba się zatrzymać w zabytkowej już kopalni, która zamiast zostać zapomniana ciągle pozostaje żywa. To doskonałe miejsce na odkrycie prawdziwego życia górnika, jego warunków pracy i tego całego otoczenia. Na samym wstępnie zwiedzania otwiera się przed turystami zalążek górniczego dorobku w zorganizowanym w naziemnej części muzeum. Wszelkiego rodzaju maszyny, piece, szybownie, a także wiele ekspozycji, wszystko to jest oryginalne i jak najbardziej prawdziwe.

http://kwarcowespieki.pl/nowe/spieki-kwarcowe-poleca-producent-kerlite-i-dystrybutor-laminart/

Niemniej jednak nie eksponaty odgrywają tutaj najważniejszą rolę, ale to podziemie. Niewątpliwie nowo rudzka kopalnia oddaje to, czym charakteryzować się powinna. Nie brakuje tutaj czarnego pyłu, który z pewnością wybrudzi niejednego zwiedzającego, tym bardziej, że tutaj można wszystkiego dotknąć, a nawet podnieść, pozamykać, przesuwać, bez ograniczeń. Warto jednak zwrócić uwagę na pierwszą w Polsce atrakcje podziemnych korytarzy, jaką jest nadal czynna kolejka górnicza.

skup złomu Gliwice http://www.wostal.biz/skup-zlomu-gliwice.php Wostal – skup surowców wtórnych i złomu http://www.aco.com.pl/