Technologia cały czas się rozwija, a to oznacza, że to co kiedyś wydawało się nierealne, teraz nie tylko jest możliwe, ale nawet czasami jest już czymś zupełnie naturalnym, co nie zaskakuje. Okazuje się, że różne programy komputerowe mogą sprawić, że różnego rodzaju gry staną się nie tylko ciekawsze, ale również będą tak skonstruowane, abyśmy grając w nie, czuli się tak, jakbyśmy znajdowali się w środku gry, jakbyśmy wszystkiego mogli dotknąć, poczuć, a świat realny w pewnym sensie przestaje dla nas istnieć. Cym jest VR? Jeżeli zastanawiamy się nad tym, czym jest VR, to musimy zdawać sobie sprawę, że to nic innego jak wirtualna rzeczywistość. A więc obraz, który został sztucznie stworzony dzięki możliwościom technologicznym, jakie obecnie oferuje nam świat informatyki.

Dzięki temu można wykreować świat, postaci, przedmioty, które mogą opierać się na realnym świecie albo całkowicie mogą się odnosić do fikcji. Dzięki tej zaawansowanej technologii w niesamowity sposób może nas otaczać dźwięk, który będzie dawał takie efekty, jakbyśmy byli w środku akcji, świat realny przestanie dla nas istnieć, a to co będziemy słyszeć z wirtualnej rzeczywistości, będzie tak prawdziwe, że trudno będzie nam się trzymać tego, że to nie jest rzeczywiste. Jeśli do tego dodamy jeszcze odpowiednio przygotowany obraz, który pozwoli nam się odciąć od tego co nas otacza, nie będziemy mieli najmniejszych problemów, aby całkowicie odciąć się od świata i skupić się na tym, co dzieje się w grze. Okulary i 3D To niesamowite jak wiele może nam zaoferować wirtualna rzeczywistość.

Dzięki specjalnym okularom, które całkowicie skupiają nasz wzrok na grze i odcinają od tego, co się dzieje dookoła nas i grafice 3D, która sprawia, że mamy poczucie iż wszystkiego możemy dotknąć, taka wirtualna rzeczywistość, chociaż sztucznie stworzona, wydaje się niezwykle realna. Stąd gracze wykonują takie ruchy, jakby fizycznie znajdowali się w środku gry, co niejednokrotnie może dość śmiesznie wyglądać dla kogoś, kto będzie się temu wszystkiemu przyglądał z zewnątrz. Warto zaznaczyć, że nie zostało tutaj jeszcze powiedziane ostatnie słowo. Cały czas trwają prace nad tym, abyśmy nie tylko mogli w wirtualnej rzeczywistości być niejako pochłonięci przez dźwięk i grafikę, ale również żebyśmy mogli dotknąć tego wszystkiego co się tam pojawia i żebyśmy odczuwali poprzez dotyk to wszystko, co będzie miało miejsce w takiej grze.

http://www.blognavi.pl/po-godzinach/483-rysiek-ktory-widzi-misie-ze-100-tys-pobran-z-google-play

By Szymon