Kiedy przyjrzymy się współcześnie powstającym galeriom handlowym i biurowcom, to zauważymy, że bardzo często w ich konstrukcjach znaleźć można stal nierdzewną. Nie chodzi tutaj wyłącznie o drobne elementy konstrukcyjne, takie jak rury czy pręty, ale również o niemal całe elewacje. We współczesnej architekturze miejskiej tego typu rozwiązania znajdują zastosowanie.

www.ksrutkowski.pl

Raczej nikt z nas nie będzie chciał, żeby jego dom był zbudowany w dużej mierze ze stali nierdzewnej. Ten materiał, owszem, może być wykorzystywany również w tego typu inwestycjach budowlanych, jednak z pewnością nie jako element dominujący na elewacjach budynku. Galerie handlowe, budynki biurowe czy też nowoczesne muzea zdecydowanie lepiej się do tego nadają.

Co ciekawe, stal nierdzewna dopiero od lat osiemdziesiątych minionego stulecia zaczęła być powszechnie stosowana w architekturze i budownictwie. Jest to dość dziwne, skoro materiał ten wynaleziono przeszło sto lat temu. Zdaje się jednak, że przynajmniej w najbliższych latach architekci nie powinni z niego zrezygnować.

przekaźnik jak podłączyć bramy do mroźni

By Szymon