Stalowe konstrukcje

Kiedy słyszymy o stalowych konstrukcjach, to kojarzymy je zazwyczaj z jakimiś rzeźbami albo instalacjami o charakterze użytkowym. W dzisiejszych czasach elementy wykonane ze stali nierdzewnej często również wykorzystywane przy budowie galerii handlowych oraz budynków z przeznaczeniem na biura. Stal nierdzewna jest materiałem trwałym oraz odpornym na działanie warunków atmosferycznych.

www.partnerstwo-synapsis.pl

Dlatego też znakomicie sprawdza się na zewnątrz budynków, gdzie coraz częściej się ją umieszcza. Cechą specyficzną tego stopu żelaza jest to, że w jego skład wchodzi minimum 11% chromu. Jeśli dany materiał nie spełnia tego kryterium, to nie można już określić go mianem stali nierdzewnej.

Konstrukcje ze stali nierdzewnej mogą budzić mieszane uczucia, a wynika to z faktu, że każdy z nas ma inny gust estetyczny i preferuje inny rodzaj architektury. Omawiany materiał ma jednak tyle zalet, że jednak chyba architekci, przynajmniej w najbliższej przyszłości, nie będę z niego rezygnować. Daje on naprawdę spore możliwości przy projektowaniu budynków.

http://www.viavac.com/pl/component/content/article/23-frontpage/1-welcome.html Smarownice