Nasza wiedza na temat rozwoju dziecka jest coraz większa, a to oznacza, że jesteśmy bardziej świadomi podczas kupowania różnego rodzaju produktów, którymi nasza pociecha ma się bawić. Chcemy, żeby te rzeczy były nie tylko ładne i kolorowe, ale także bezpieczne i żeby w prawidłowy sposób wpływały na rozwój naszego maleństwa. Nic więc dziwnego, że coraz więcej czasu poświęcamy na dobór odpowiednich zabawek, tak abyśmy mieli pewność, że nasze dziecko otrzymuje wszystko co najlepsze, co jest przeznaczone specjalnie dla niego i to już od pierwszych dni swojego życia.

Możliwości jest wiele

Jeżeli zaczniemy się przyglądać zabawkom, które powstały specjalnie z myślą o niemowlakach, to szybko się przekonamy, że mamy tutaj naprawdę sporo możliwości.

Przede wszystkim możemy zaopatrzyć się w różnego rodzaju pluszaki, które służą dziecku nie tylko do przytulania, ale także do gryzienia, kiedy wyżynają się zęby. Niejednokrotnie taki pluszak zostaje najlepszą zabawką, bez której dziecko nie chce się ruszyć z domu, a to oznacza, że podczas spacerów musimy go pilnować jak oka w głowie. Dodatkowo możemy również wybrać różnego rodzaju pałąki, na których zawieszone będą zabawki. To będzie motywowało dziecko do wyciągania rączek, do prób złapania tych wszystkich elementów.

Jeśli zdecydujemy się na pałąki drewniane, to będziemy mieli pewność, że nie tylko kupujemy zabawkę bezpieczną, ale także solidną, która wytrzyma naprawdę wiele i będzie mogła służyć naszemu dziecku przez długi czas.

Co jeszcze możemy wybrać?

Jeśli szukamy zabawki, która będzie wspierała rozwój naszego niemowlaka, to możemy spojrzeć na różnego rodzaju karuzele, które będą się kręciły, grały i świeciły, co także będzie stymulowało rozwój naszego dziecka. Możemy również zdecydować się na różnego rodzaju pluszaki, które nie tylko będą grały określoną melodię, ale także będą wibrowało, czy będą posiadały różne elementy: jedne twarde, inne miękkie, jedne szeleszczące, inne z wypustkami, a to wszystko po to, aby stymulować rozwój dziecka i pokazywać mu, że będzie mogło się stykać z różnymi fakturami. Nabyć możemy również specjalne książeczki materiałowe, które są bezpieczne dla dziecka, posiadają różne elementy, takie jak lusterko czy twarde miejsca, które mają zainteresować dziecko, a do tego wszystkiego jeszcze, będziemy mieli możliwość przyczepienia ich do wózka czy łóżeczka, a więc dziecko będzie mogło się nimi bawić bez obawy, że je wyrzuci i je zgubimy na spacerze.

Warto zobaczyć jak różnorodne zabawki są oferowane dla niemowlaków i jak pozytywnie mogą one wpływać na ich rozwój. Taka inwestycja się opłaci, bo będzie ona procentowała w późniejszym życiu naszego maleństwa.

Huśtawki wahadłowe drewniane

By Szymon