Gian Lucamotta

Włoskie wsparcie

Zastąp wodą słodzone napoje

Słodkie napoje to bardzo zdradliwi przyjaciele. Ludzie sięgają po nie bez zastanowienia, by ugasić natychmiast pragnienie. Efekt często jest jednak nie tylko odwrotny, co nawet podwójnie niekorzystny – z jednej strony po wypiciu słodkiego napoju pragnienie może nie być w ogóle ugaszone, z drugiej zaś, organizm otrzyma niepotrzebne kalorie, które stopniowo będą odkładać się w organizmie w postaci tłuszczu.

Napojem, który najszybciej i najskuteczniej ugasi pragnienie jest woda. Staraj się wybierać tę czystą, bezsmakową. Szczególną uwagę na skład zwracaj, jeżeli decydujesz się na soki i napoje owocowe.

Większość z nich zawiera nie tylko sporo konserwantów i sztucznych barwników, ale także duże ilości cukru. W jednej szklance takiego napoju może znaleźć się nawet równowartość kilku łyżeczek czystego cukru. Jeżeli zatem należysz do osób, które nie preferują smaku wody i wolą pić soki, to wybieraj te jednodniowe, świeżo wyciskane, lub przyrządzaj je samodzielnie w domu.

Dobrym rozwiązaniem jest także dodawanie swoich ulubionych owoców do wody mineralnej – pokrojone w plasterki urozmaicą jej smak, a jednocześnie zachowają jej naturalne właściwości.