Pora przejść do konkretnych zadań jakie można wykonywać za pomocą maszyn CNC. Mają one wielki potencjał, którego nie da się opisać w prosty sposób. Wśród urządzeń tego rodzaju znajdują się takie o bardzo szerokiej, ale też znacznie węższej specjalizacji. Te ostatnie w gruncie rzeczy są przystosowane do wykonywania jednej tylko pracy – na przykład do grawerowania. Oczywiście grawerować można na różne sposoby, co wynika chociażby ze specyfiki materiału, z którym będzie pracować dana grawerka.

W każdym przypadku wygląda to inaczej. Należy pamiętać, że wszystkie dostępne materiały oferują nam różne możliwości i mają swoją specyfikę. Inaczej graweruje się w szkle, a inaczej w powierzchniach metalowych. Znaczenie ma również wielkość wzoru czy napisu jaki chcemy uzyskać. Im mniejsza forma nas interesuje, tym maszyna musi być dokładniejsza, a głowica grawerująca drobniejsza.

www.theoldcinema.pl

Precyzja wielu maszyn tego rodzaju lokuje je na poziomie robotów chirurgicznych, co bardzo dobrze oddaje charakter potencjału jaki kryje w sobie technologia CNC.

http://www.bamartech.pl/ https://www.llentab.pl/kontakt/krakow/

By Szymon