Są ludzie, którym wydaje się, że oni nie muszą prowadzić zdrowego stylu życia. Przecież mają świetną figurę, albo co prawda mają parę dodatkowych kilogramów, jednak naprawdę świetnie czują się w swoim ciele. Prawda jednak jest taka, że zdrowy styl życia powinien prowadzić każdy, bez względu na wiek. Nie chodzi tutaj tylko oto, aby móc się pochwalić świetną figurą, ale także o to, aby można było powiedzieć, że jest się zdrowym człowiekiem i żeby istniała szansa, że uda się przeżyć długie lata, w świetnym zdrowiu i kondycji. Co więcej, nigdy nie jest za późno, aby wprowadzić zdrowy styl życia.

U dzieci też jest on ważny

Czego dziecko nauczy się za młodu, to będzie wprowadzało też w swoje dorosłe życie. Dlatego tak ważne jest to, aby już nawet dzieci były wychowywane w zdrowym stylu życia. Oczywiście one do pewnego momentu nie będą wiedziały że tak jest, jednak warto sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli od małego będą nauczone jeść warzywa i owoce, zamiast słodyczy i chipsów, to także w dorosłym życiu będą wybierały takie zdrowe przekąski. Jeśli nauczymy dzieci, że ruch i zabawa na świeżym powietrzu są fajne, to także w dorosłym życiu znajdą chwilę na uprawianie jakiegoś sportu.

Najważniejsze jest to, aby już od małego były uczone odpowiedniego zachowania, aby już od początku wpajać im zdrowy styl życia.

www.wolontariat2011.pl

Nigdy nie jest za późno

Nawet jeśli jesteśmy już dorośli, a nasz styl życia, był daleki od zdrowego, to nigdy nie jest za późno, aby zacząć go wprowadzać. Można zacząć od małych kroczków, od codziennych spacerów, na których stopniowo będziemy zwiększać tempo, a także od spokojnej zmiany nawyków żywieniowych. Może się okazać, że takie wprowadzenie zdrowego stylu życia, będzie znacznie łatwiejsze niż to mogło się wydawać na początku, a co się z tym wiąże, naprawdę na tym zyskamy. Będziemy się lepiej czuć, będziemy mieć więcej siły, będziemy mieć zdrowszą cerę, a jeśli przy okazji uda nam się zrzucić kilka zbędnych kilogramów, to będziemy mogli się z tego tylko cieszyć. Najważniejsze jest to, aby żyć zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia, a to kiedy taki styl wprowadziliśmy w naszej rodzinie, nie będzie miało największego znaczenia. Warto zobaczyć, co możemy zrobić, aby mieć pewność, że żyjemy zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia. Możemy się nawet z kimś podzielić informacją, że właśnie zaczynamy tak żyć, bo wówczas łatwiej będzie nam wytrwać w tym postanowieniu. To oznacza, że naprawdę uda nam się ten styl u siebie wprowadzić i w pewnym momencie będzie on już dla nas czymś naturalnym.

profilaktyka chorób oczu poznań

By Szymon